הקניונים נסגרו, אבל משהו נפתח

"מאז שאני זוכרת את עצמי עברתי המון בתים וערים. כשהייתי בת ארבע חיינו בצרפת והמשפחה התפרקה: אמי, אחותי הגדולה ואני חזרנו ארצה. אמא עבדה בכמה עבודות כדי לפרנס אותנו, ואז פגשה את מי שהיה לבעלה השני – הוא הגיע עם שלושה ילדים. הבית היה מלא מתח, ואני גדלתי כילדה מפוחדת, חסרת ביטחון ואמונה עצמית. לפעמים הרגשתי אבודה". כך אומרת לין כהן בת 40 תושבת גדרה, נשואה ואם לשלושה, מטפלת ב־NLP ,מרצה ומנחת קבוצות וסדנאות לנערות ולנשים. "בגיל 16 וחצי יצאתי מהבית כדי להתחיל את חיי העצמאיים, ובמשך השנים גיליתי כמה כוחות נפש ועוצמות היו חבויים בי ולא באו לידי ביטוי".

היא סיימה תיכון בלי בגרות מלאה, התגייסה כחיילת בודדה, התגוררה בדירה שכורה בתל־אביב ועבדה כמלצרית בשעות הפנאי. "ואז התחלתי לחפש את עצמי", היא אומרת ממרחק של 20 שנה. "החלום שלי היה ללמוד פסיכולוגיה או משחק, אבל הלכה למעשה מצאתי את עצמי בהישרדות כלכלית, וכל מה שעניין אותי היה איך אוכל להרוויח די כסף כדי לחיות חיים שלווים". בגיל 25 ,לאחר שורה של עבודות מזדמנות, החלה לעבוד ברדיו תל־אביב כמנהלת מכירות. "הצטיינתי ועשיתי המון כסף. הייתי כוכבת", היא אומרת. אחד הלקוחות הקבועים שלה, מנהל קבוצת קניונים ארצית, הציע לה לנהל מרכז מסחרי. "האם תוכלי לעשות את זה?", שאל, והיא ענתה: "אין דבר שארצה לעשות ולא אוכל", למרות שלא האמינה בעצמה. "הוא ידע שאין לי בגרות
מלאה ולא תואר אקדמי, אבל הכיר את כישוריי", היא מסבירה.

היא הייתה בת 31 ,נשואה ואם לשתיים, כשהחלה לנהל מרכז מסחרי. "עולם הקניונים עשיר בשוכרים ובסוחרים. מדובר בעולם גברי, ואישה צעירה, חייבת להפעיל מרפקים, ביטחון עצמי וכוח כדי לשרוד בו. אחרי שנה הגעתי לתוצאות עסקיות מדהימות. הבעלים של הנכס הילל אותי על הצלחתי, אבל האיש שהביא אותי לתפקיד נתן לי להבין שהגעתי להישגים בדרכים של כוחניות, שאינן תואמות לאופי האמיתי שלי".

השיחה איתו גרמה לתפנית גדולה בחייה: "לראשונה בחיי הלכתי לסדנת התפתחות, 'הפורום של לנדמרק', שגרמה לי לזהות את הכוחות הפנימיים שלי ולהתחבר אליהם ללא כוחניות – כזו שהפעלתי כשלא האמנתי בעצמי. אחרי חמישה ימי סדנה חל בי מהפך פנימי. זו הייתה ההזדמנות שלי לגלות בתוכי המון כוחות נפש ואיכויות, חיבור ליופי ולעוצמות שבי, שעד אז לא הייתה לי אפשרות לגלות ולהתחבר אליהם. בעצם מצאתי שם את הטוב שבי, שממנו עליי לפעול".

מנקודת המוצא החדשה היא המשיכה להצליח, ניהלה בו־זמנית שלושה מרכזים מסחריים, בהמשך ניהלה קניון, ואחר כך ליוותה בשטח מנהלי מרכזים מסחריים והשתלבה בפיתוח העסקי של החברה. אחרי תשע שנים עברה לעבוד כמנהלת תפעול של קבוצת קניונים ארצית גדולה. במרץ 2020 פלשה הקורונה לחיינו, הקניונים נסגרו והיא פוטרה. "זו הייתה דחיפה שעזרה לי לצאת מאזור הנוחות למקום שאני צריכה להיות בו", אומרת כהן.
"כל השנים, במקביל לניהול הקניונים, עסקתי הרבה בעולם הנפש. עברתי סדנאות להמשך תהליך הריפוי וההתפתחות שלי, למדתי את שיטת NLP ומיינדפולנס, קראתי ספרים שהזינו את הנפש, עשיתי מדיטציה וספורט והתנדבתי בער"ן (עזרה ראשונה נפשית). כל אלה גרמו לי להבין שעברתי הכל כדי ליצור את מי שאני, ובעיקר – שיש לי שליחות: לעזור לאנשים שהלכו לאיבוד כמוני. עליי לגרום להם להאמין שאפשר גם אחרת, שהכל טמון בתוכם".

לפני שנה וחצי פתחה קליניקה בגדרה לליווי נשים ונערות שסובלות מחרדות, שורדות טראומות או כאלה שרוצות שינוי בחייהן, שיפור במערכות יחסים ועוד (לפרטים: lincohennlp )בנוסף היא מעבירה תוכניות העצמה,
התפתחות וריפוי לנערות בחטיבות ביניים ברחבי הארץ והיא גם מופיעה מול עובדים של חברות עסקיות ורשויות מקומיות ומדברת על נושאים מגוונים. במקביל היא מרצה על סיפורה האישי תחת הכותרת "עם כל חלקיי השלמתי מילדות בהישרדות לנשיות מגשימה", ובימים אלה שוקדת על הרצאה לבני נוער בנושא חיזוק תחושת השייכות.

את מרגישה שסגרת מעגל עם הילדה שהיית?
"כשמטופלת מסיימת את מסעה האישי בליווי שלי, מבחינתי זה עוד חלק
של ריפוי גם לי עצמי".

#כיוון הרוח – לאישה

אהבתם? שתפו את הכתבה >>

כתבות נוספות

להיות מי שאתם זו תוכנית
הפעולה הטובה ביותר

להיות מי שאתם זו תוכנית הפעולה הטובה ביותר