איך להעלות את הביטחון העצמי

החיים מתחילים ומסתיימים במערכת היחסים היקרה ביותר שיש לנו- המערכת יחסים שלנו עם עצמנו. בטבע האנושי אנחנו יוצאים החוצה לעולם, וכל הפוקוס שלנו הוא על מערכות היחסים שלנו עם האחרים.

אנחנו גדלים והפוקוס שלנו בעיקר בגילאים צעירים, כמעט תמיד על מערכות היחסים שלנו עם הסובבים אותנו, ואת עצמנו אנחנו נוטים לזנוח כמעט לחלוטין .
 
הבעיה מתחילה- שאנחנו זונחים את עצמנו וחיים את החלומות והרצונות של אחרים, ועולמנו הפנימי כמעט ולא קיים, אנחנו נוטים לנוע לפי מצבי הרוח והצרכים של האחרים, אנחנו הופכים ונהיים מושפעים מכל תנועה חיצונית, זה מטלטל בעיקר את הנפש וגורם להרגשת הצפה פנימית, חוסר יציבות רגשית, חולשה, כעסים, ניתוק, בריחה, חוסר אמונה בעצמנו,  במצבים חריפים  גם התפרצויות זעם, חרדות ודיכאונות.

מתוך חוסר מודעות לעולמנו הפנימי אנחנו נוטים להאשים את הסביבה במצבנו, והמעגל הלופ' שאליו אנחנו נכנסים תוקע אותנו במעגל של קורבנות ,מעגל שמספר לנו שאנחנו תוצר של נסיבות החיים.

אנחנו הולכים מתרחקים מעצמנו יותר ויותר, כי אנחנו מאמינים שהאושר שלנו תלוי באחרים, אנחנו מתחילים לחפש את האושר שלנו באחרים, לעיתים נכנסים למרדף חסר כל מוצא, לפעמים בורחים מהכאב ומוצאים אושר מזויף של כסף, סמים, אלכוהול וכד'.
ולהישאר לבד, ללא אנשים, ללא מסכים, מאיים כל כך, מחריד ובלתי אפשרי בעליל!! הכל "ריק" שם, משעמם, חשוך ויש שיגידו שזה חוויה אפילו אובדנית ממש.  הכל!  רק לא להיות לבד עם עצמי.

למה??

כי שנים התרגלנו שהחיים הם בחוץ, שנים שלא עצרנו לפגוש את העולם הפנימי שלנו, את איכויות ליבנו, את רגשותינו, את החוזקות שלנו, את האהבה שלנו, את הכישורים  את העולם העצום שהוא אנחנו.
ואולי גם ברחנו ממכאובים שיושבים לנו בפנים, מפצעים  שנוצרו לנו לאורך החיים ולא עצנו לרגע לטפל באותם פצעים, כשזה בחוץ בגוף שלנו זה נגלה לעין זה קל, כשזה בתוכנו זה סמוי מעינינו קל יותר לא לראות לא לפגוש.

מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, היא המערכת היחסים היקרה ביותר בעולם, כי היא חושפת ומגלה את עולמנו הפנימי, כשאנחנו מגלים את החלקים השונים שמרכיבים אותנו, אנחנו למדים להקשיב

לתוכנו ולתת מענה לרגשות ולצרכים שלנו ממקום נוכח, קשוב, רגיש, מכיל, מאפשר, מאפשר לנו לטעות, מאפשר לנו ללמדו, מאפשר לנו לכאוב, מאפשר לנו לעוף בעד עצמנו.

שהגלים בחוץ עוצמתיים, גם כמתקיימים אירועים מפתיעים ומטלטלים, אנחנו יכולים להישאר בסנטר שלנו, יציבים חזקים.  כשיציב בתוכנו ומחוצה לנו, אנחנו יכולים לצעוד בחיים האלו, להגשים את עצמנו לממש את עצמנו והפוטנציאל האנושי המדהים שיש בכל אחד מאיתנו.
אנחנו חיים מתוך בחירה, מתוך רצון לגדול, לצמוח, להתפתח, להתעצם להשפיע טוב על העולם.

והאמת היא שהכל מתחיל מבפנים, איך שאנחנו נראה את עצמנו כך נראה את העולם, התנועה היא מהפנים החוצה ולא להפך.

הגיע הזמן לעצור!
מערכות היחסים שלנו עם הסובבים יהיו שם,  מה שישנה את טיבם, הוא מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, ככל שנעמיק להכיר את עצמנו, את עולמנו הפנימי, את האני שלי ללא קשר לנסיבות ולסובבים, כך נחזק את מי שאנחנו כך נטיב עם עצמנו וכך מערכות היחסים שלנו השתפרו ללא הכר.

להיות. את. הכל מתחיל שם.

אהבתם? שתפו את הכתבה >>

כתבות נוספות

להיות מי שאתם זו תוכנית
הפעולה הטובה ביותר

להיות מי שאתם זו תוכנית הפעולה הטובה ביותר